Изведоха за депортация афганистанци от лагера в Харманли

Изведоха за депортация афганистанци от лагера в Харманли

Група афганистанци от лагера в Харманли, които принудително ще бъдат изведени от страната ни, напусна центъра, съобщава Darik News. Хората са били откарани с коли на Дирекция "Миграция" към МВР, потвърди заместник-председателят на Държавната агенция за бежанците Кирчо Киров.

Той даде извънредна пресконференция с директора на РПЦ-Харманли Димитър Захариев пред лагера тази сутрин. 

На 90% е възстановено всичко в лагера, потрошено по време на размириците преди дни. До петък ще бъде завършена и работата по оградата край центъра. Обстановката е стабилизирана, увери Киров.

2235 са настанените в момента в харманлийския лагер. 1024 от тях са афганистанци, останалите - сирийци и иракчани, предимно семейства, съобщи директорът на РПЦ Димитър Захариев.

Над 400 души, участвали в размириците, са изведени от регистрационно-приемателния център след това. Те бяха задържани с полицейска мярка след безредиците, а после разпределени в центрове на Дирекция "Миграция", където да бъдат охранявани, като стана ясно, че ще се търси начин те да бъдат изведени от страната и няма да се връщат в лагера.

Поскалите доброволно да напуснат страната афганистанци се намират в центъра в Елхово, както и в центрове от затворен тип на дирекция "Миграция" в София.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Министерството на обраната предлага военното обучение да излезе от класните стаи
Франция потъна в още по-дълбока политическа криза. Какво предстои?
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец