Мащабна операция на СДВР: Издирват феновете, предизвикали расисткия скандал

Мащабна операция на СДВР: Издирват феновете, предизвикали расисткия скандал

От снощи СДВР провежда спецоперация по издирването и залавянето на феновете, показали расистки жестове по време на футболната среща между България и Англия в София, предава БНР.

До момента са задържани петима от провинилите се фенове. Те са отведени в 1-во РПУ в София за обяснения.

Полицейските действия продължават на територията на София.

По информация на БНР има хора от провинцията и от съседни на столицата градове, които също ще бъдат издирени и закарани в полицейските управления.

Мачът, която завърши с разгромната победа на "Трите лъва" над българския национален отбор с 6:0 в София, бе спиран два пъти през първото полувреме заради расистки скандирания от трибуните.

Поведението на българските запалянковци стана причина за голям скандал в страната, като премиерът Бойко Борисов поиска оставката на президента на БФС Борислав Михайлов. Той отстъпи от поста след близо 14 години начело на българския футбол.

По-късно вчера ГДБОП, Националната полиция и спецпрокуратурата влязоха в сградите на Българския футболен съюз в Бояна.

Очаква се днес прокуратурата да прецени на кого и какви обвинения ще бъдат повдигнати след арестите вчера в БФС.

По думите на говорителя на главния прокурор Румяна Арнаудова разследването е по подозрение за извършени престъпления против спорта и по-конкретно за корупция. Разследват се различни съдийски назначения, както и резултати от мачове във футболното ни първенство.

ГДБОП разпита председателя на съдийската комисия и още 4-ма души от Българския футболен съюз.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Костадин Ангелов одобри идеята социалните мрежи да са забранени за деца под 15 години
Проф. Ива Христова: Грипът вече е тук, COVID също се завръща
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
Temu удвоява печалбите си от ЕС, въпреки че фирмата има само осем служители
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Кристалина Георгиева: Страните по света нямат регулаторна и етична база за изкуствения интелект