МВР обучава шофьорите на камиони как да се пазят от нелегални мигранти

Общество

МВР започва кампания срещу нелегалните мигранти сред шофьорите на камиони
Със специални листовки МВР ще обучава шофьорите на камиони как да се предпазват от нелегални мигранти. Част от съветите имат за цел да не допуснат събития, подобни на атентата в Берлин, съобщи БНР. 
500 хиляди копия на листовките, които са на български, английски и турски език вече са отпечатани и се раздават на граничните пунктове у нас.  Те съдържат указания как да се обезопасяват товарни автомобили, ремаркета и полуремаркета срещу проникване  в тях на нелегални мигранти. 
Случаите, при които има заловени мигранти в различни камиони за цялата 2016-а на входа и на изхода на страната не са малко - над триста, заяви  главният секретар на МВР Георги Костов: 
От Гранична полиция смятат, че през зимата броят на случаите, при които мигранти се опитват да минат границата именно в камиони ще се увеличи. 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Излизането на ОАЕ от ОПЕК не е безпрецедентно. Може ли друга страна да последва примера им?
Ръст на приходите с тази „остаряла“ маркетингова стратегия
На днешната дата, 30 април. Рождениците днес
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Цитат на деня
Разцепление: Продължаваме промяната и Демократична България ще имат две отделни парламентарни групи
„Булгаргаз“ открива тръжна процедура за доставка на втечнен природен газ на терминал в Турция
5 типа служители, които трябва да уволните възможно най-бързо