Ново правило: В Гърция само с отрицателен PCR тест

Ново правило: В Гърция само с отрицателен PCR тест

За да бъдат допуснати на територията на Гърция, българските граждани ще трябва да предоставят отрицателен PCR тест за новия коронавирус, предаде атинският ежедневник „Катимерини“.

Новото правило влиза в сила от 14 юли и ще засегне влизащите от граничен пункт „Кулата“, единственият, отворен за влизане в южната ни съседка. Въвеждането му е наложително, след като десетки туристи от Балканите дадоха положителни проби за COVID-19 по време на почивката си в страната.

„Тестът трябва да бъде направен до 72 часа преди преминаването на границата“, поясни говорителят на правителството Стелиос Пецас след разговор с премиера Кириакос Мицотакис по-рано днес.

От вчера има масово тестване на преминаващите през ГКПП Кулата-Промахон – правят се по около 3000 PCR теста дневно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Урсула фон дер Лайен ще се срещне с Тръмп по искане на Зеленски
Бразилският президент отправи нестандартно послание до Доналд Тръмп
Александър Вучич обяви нови икономически мерки срещу хиперинфлацията в Сърбия
Хакан Фидан обсъди срещата в Аляска и войната в Украйна с руския и украинския си колега
Въпросите, които ще ви помогнат да намерите житейската си цел
Езеро от разтопена се вода създава пукнатини в леда на Гренландия
Времето: Слънчево със следобедни валежи на места на северозапад и югоизток