Няма ешерихия коли във водата на Перник

Общество

Не е установено наличие на колиформни бактерии и ешерихия коли във водата на Перник от взетите вчера 24 проби. Навсякъде, включително и в квартал Проучване, където бе установена бактерията ешерихия коли, водата е чиста и отговаря на изискванията за питейно-битови нужди, информират от РЗИ-Перник. Това са първите проби в квартала, след като там бе изграден нов водопровод и водоподаването бе възстановено в четирите засегнати от заразата блока. 

От Районната здравна инспекция ежедневно взимат проби за качеството на водата. Екипи дежурят и в почивните и празнични дни. При евентуално констатиране на отклонения, хората ще бъдат уведомени, категорични са от РЗИ-Перник.

Все още периодично пред лекарските кабинети има пациенти с оплаквания като повръщане и температура. Сега е сезонът на вирусите и не можем да твърдим, че водата има отношение към тези оплаквания. Няма основания за безпокойство”, увери главния държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев пред БНТ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Доналд Тръмп ще отбележи 80-ия си юбилей с турнир по ММА в Белия дом
Политически обрат в Румъния: кандидатът за премиер върна мандата
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Британските въоръжени сили са прехванали кораб от руския сенчест флот в Ламанша
Референдум в Швейцария може да постави под въпрос свободното движение с ЕС
Кибератака прекъсна временно електронните банкови услуги в Иран
Зеленски: Украйна е готова да отвори шест клъстера от преговорите за членство в ЕС