Обявиха бедствено положение в Перник

Общество

Кметът на Перник Станислав Владимиров обяви бедствено положение в общината.

Причината за крайната мярка е продължаващият повече от месец воден режим в Перник, който се дължи на критично ниските нива на вода в язовир "Студена".

От вчера Перник е на още по-строг режим, като хората разполагат с вода само между 14 до 22 часа.

Бедственото положение ще трае седем дни и при необходимост може да бъде удължено.

По думите на Владимиров действията по осигуряване на алтернативни източници на вода започват още днес.

„Действията, които ще се предприемат са сондажи, изграждане на съоръжение и подкрепа на плана на инженер Русев, който е изключително евтин, но всички се надяваме да бъде ефективен. Той най-добре познава планината, всички водохващания  и всички пещери”, заяви кметът на Перник, цитиран от NOVA.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Доналд Тръмп ще отбележи 80-ия си юбилей с турнир по ММА в Белия дом
Политически обрат в Румъния: кандидатът за премиер върна мандата
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Британските въоръжени сили са прехванали кораб от руския сенчест флот в Ламанша
Референдум в Швейцария може да постави под въпрос свободното движение с ЕС
Кибератака прекъсна временно електронните банкови услуги в Иран
Зеленски: Украйна е готова да отвори шест клъстера от преговорите за членство в ЕС