От тази сутрин могат да се извършват справки в Търговския регистър

Общество

От тази сутрин, 15 август, в изпълнение на поетия ангажимент от Агенция по вписванията, потребителите могат да извършват справки за актуалното състояние на фирмите в Търговския регистър и регистър на юридическите лица с нестопанска цел, съобщават от Агенцията.

Продължава работата по възобновяване на достъпа до останалите функционалности на регистъра. Характерът на технологичните процеси предполага регистърът да функционира пълноценно и с пълния си набор от вписани данни не по-рано от следващата седмица, посочват от пресцентъра на агенцията.

Агенция по вписванията отново подчертава, че нарушаването на работата на регистъра не е свързано със злонамерена външна намеса, нито е свързано с инцидент в киберпространството. Рискове за злоупотреби с наличните данни не съществуват, пише в съобщението.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Какво се случва в Иран?
Тръмп се закани да удари Иран „много силно“, след като Техеран заяви, че няма да се предаде
Холандският премиер заяви, че удари по Иран не са в съответствие с международното право
Тръмп настоява за „безусловна капитулация“, докато войната с Иран навлиза във втората си седмица
Исландия обмисля референдум за подновяване на преговорите за членство в ЕС
Неизвестно за известните: Ластичен клин от фабрика за кисело зеле прави сексуална революция в ските и киното
Над 1200 българи са евакуирани от Близкия изток с помощта на МВнР
Компанията, която работи с Лейди Гага и Тейлър Суифт, се отказа от листване на борсата в САЩ