Отпускат 40 лева коледни добавки за най-бедните пенсионери

Правителството ще отпусне по 40 лева коледни добавки за най-бедните пенсионери. Това обяви пред журналисти премиерът Бойко Борисов в началото на днешното правителствено заседание,, предаде БТА. Добавките ще получат пенсионерите, на които пенсиите или сборът от пенсии, заедно с добавките за декември, е в размер до 363 лв. включително. Това е размерът за линията за бедност за 2020 г., уточни министърът на труда и социалната политика Бисер Петков. По думите му, по този начин ще бъдат подпомогнати над 1,2 млн. пенсионери.
За целта се отпускат над 51 млн. лева допълнително по бюджета на Държавното обществено осигуряване, които са необходими за еднократно изплащане на допълнителните суми към пенсиите за декември. Тези средства ще бъдат за сметка на преструктуриране на разходите и трансферите по централния бюджет за 2019 г.
"Това го правим за осми път. Това означава, че близо половин милиард са дадени повече за пенсионерите по време на нашето управление", коментира премиерът Бойко Борисов. Той добави, че освен това ще има увеличение на пенсиите от 6,7 процента. Освен това в новия бюджет е взето решение минималната пенсия да стане 250 лв. Това означава, че програмата на ГЕРБ и "Обединени патриоти" се изпълнява напълно, подчерта премиерът Борисов.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цените на петрола се повишават на фона на потенциала за по-строги санкции срещу Русия
Енергетика |Около 50 европейски лидери се събират за разговори за войната в Украйна и икономиката
Свят |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Швейцарските шоколадови бонбони ще поевтинеят в Индия след ново търговско споразумение
Бизнес |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Цитат на деня
Цитат на деня |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.