Почвайте съкращенията на администрацията, призова Борисов
Първото заседание на Министерския съвет за 2019 г. започна с напомняне от страна на премиера Борисов да бъде приведен в действие набелязания план за съкращаване на администрацията.
"Имате един план за съкращаване на администрацията. Това, което вицепремиерът Томислав Дончев ви е казал, го привеждайте в необходимия вид". С тези думи премиерът Бойко Борисов се обърна към министрите в началото на заседанието.
В началото на декември вицепремиерът Дончев прикани с писма министрите да изготвят предложения за съкращения на персонала до 20 декември.
Освен традиционните поздрави за Коледа и Нова година, министър-председателят подчерта още отчетените от правителството рекордни приходи в хазната, които ще бъдат използвани в различни сфери.
"Отчетохме рекордни приходи, така че да вложим усилия на първо място в образованието, както сме говорили. Още в здравеопазването, иновациите и технологиите", допълни премиерът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.