Томислав Дончев: Чиновник от военното министерство е сред организаторите на истерията с „отнемането на деца“
Служител от пресцентъра на Министерството на отбраната е сред хората, разпространявали фалшиви новини как ще бъдат отнемани деца от родителите им. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев по повод истерията в училищата в Сливен, Ямбол и Карнобат, които бяха опразнени в началото на седмицата от паникьосани родители, предаде „24 часа“.
„Говорих с вицепремиера Красимир Каракачанов и той ми обеща, че ще вземе мерки“, заяви Дончев.
По думите на Дончев в организирането на истерията са участвали както външни фактори, така и български политици, чиновници и евангелски пастори.
„Ако някой се е заигравал с темата, ще бъдат взети мерки“, ангажира се и Каракачанов.
По-рано премиерът Бойко Борисов определи слуховете, че държавата щяла да отнема деца, като „чудовищна лъжа“.
„Държавата щяла да им вземе децата, да ги натовари на влак и да ги изнася. Това как може да им мине през акъла. Благодарен съм, ако ни помогнете в разясняването на тази чудовищна лъжа, каза премиерът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Bloomberg: Airbus предупреждава клиентите си за забавяне на доставките с няколко месеца
Компании |Financial Times: Европейските шофьори намаляват покупките на гориво поради ръста на цените
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.