Времето до края на седмицата

Времето до края на седмицата

Температурите днес из цялата страна ще се повишат, а валежите спират. На височина 1200 метра в България термометрите ще достигнат около 13 градуса, на 2000 метра – около 6 градуса, посочва прогноза на bTV.

През нощта ще е предимно ясно и тихо. На места в сутрешните часове ще се образува мъгла. Минималните температури ще са между 1 и 6 градуса. Утре ще преобладава слънчево време. След обяд от северозапад ще започне увеличение на облачността, предимно висока, която до вечерта ще се снижава и вплътнява. Ще се появи и слаб запад-югозападен вятър. Ще се затопли, максималните температури ще са между 16 и 21 градуса, в София – около 17.

Застудяване идва пак в събота, когато с усилване на вятъра от северозапад ще нахлува студен въздух. Още през нощта в северозападните райони ще започнат валежи, а през деня и в останалата част от страната на много места ще превали. Температурите ще се понижат и максималните ще са между 9 и 14 градуса.

В неделя вятърът ще се ориентира от югозапад и ще бъде малко по-топло. Облачността ще се разкъса и временно ще намалее, но в следобедните часове отново ще се увеличи, а привечер и през нощта срещу понеделник на места от северозапад отново ще започнат валежи.

В понеделник и вторник с умерен, временно силен северозападен вятър ще нахлува студен въздух, облачността ще е променлива, но само на отделни места ще превали слаб дъжд, над 500-600 м - сняг.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

От днес цените вече трябва да са изписани и в лева, и в евро
Българите с челни позиции сред 30 европейски страни по продължителност на живота в добро здраве
Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
OpenAI представи най-нова версия на своя изкуствен интелект на ниво експерт с докторска степен
Сигнал за опасност: Коралите в Големия бариерен риф в Австралия избледняват рекордно
Антирекорд: Населението на Япония е намаляло с 900 000 души за една година
Германия спира износа за Израел на оръжия, които могат да бъдат използвани в Газа