Времето: Дъждът спира

Времето: Дъждът спира

Непрестанните валежи от последното денонщие днес ще започнат да спират, най-късно в югоизточните райони. Облачността над цялата страна ще се разкъсва. Ще духа слаб, в Източна България до умерен северозападен вятър. Минималните температури ще са между 5° и 10°, в източните райони: 10°-15°. Максималните температури ще са между 15° и 20°.

Над планините облачността ще е променлива, по-често значителна, със слаби валежи от дъжд, главно в Странджа-Сакар. Ще духа до умерен, по високите и открити части силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра – около 5°.

Над Черноморието ще бъде облачно с валежи от дъжд, които в следобедните часове ще спират. Ще духа умерен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва. Максималните температури ще са между 15° и 18°. Температура на морската вода е 21°-22°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Слънцето ще изгрее в 07:28 часа и ще залезе в 19:02 часа. Продължителността на деня  е11:34 часа.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Ръководителят на въоръжените сили на Швейцария: Не можем да се защитим от пълномащабна атака
Китай наложи санкции на американски отбранителни компании заради оръжейна сделка с Тайван
Европа е на кръстопът между AI амбициите и целите за климата
Зеленски изрази готовност да организира референдум за мирния план на Тръмп за Украйна
Тръмп разтърси световната търговия тази година. Известна несигурност се запазва и за 2026 г.
МВР: Не се доверявайте на предложения за „изгодна” обмяна на левове в евро