Времето:Дъждовен и студен Гергьовден

Времето:Дъждовен и студен Гергьовден

Студен циклон ще влоши времето днес. Максималните температури ще са между 14 и 19 градуса, но неприятното на този празничен почивен ден ще са валежите, които ще обхванат цялата страна. На отделни места ще са придружени от гръмотевици. Около обяд от северозапад валежите ще започнат да спират и облачността да се разкъсва и намалява. Най-късно валежите ще спрат в крайните североизточни и югоизточни райони. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и силен вятър от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. Минималните температури ще са от 7 до 12 градуса, а максималните – между 14 и 19 градуса.

В планините облачността ще е значителна. Ще има валежи от дъжд, а над 1700 метра – от сняг. Ще духа силен, по високите и открити части до бурен вятър от запад-северозапад. Максимална температура на 1200 метра ще е около 9 градуса, а на 2000 метра - около 2 градуса.

По Черноморието облачността ще е значителна с валежи от дъжд. След обяд валежите ще спират и облачността ще се разкъсва. Ще духа до умерен запад-северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 16 и 18 градуса. Температурата на морската вода е 14-15 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Слънцето ще изгрее в 06:15 часа и ще залезе в 20:31 часа. Продължителността на деня е 14:16 часа. 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул