Времето: Облачно и дъждовно

Днес ще има значителна облачност. На много места следо обяд ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен, в Източна България - и временно силен север-северозападен вятър.
Максималните температури ще бъдат между 24 и 29 градуса, в София – 26, прогнозира НИМХ-БАН. В Плевен очакваната максимална температура е 28 градуса.
По Черноморието преди обяд ще има и слънчеви часове, но около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще е ветровито, с умерен и временно силен северен вятър. Максималните температури на въздуха ще бъдат около 27-30 градуса. Температурата на морската вода ще е 26 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-4 бала.
Над планините облачността ще е значителна, около и след обяд - купеста и купесто-дъждовна. На места ще превали и прегърми. Ще духа предимно умерен север-североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19 градуса, на 2000 метра - около 11.
Продължителността на деня е 13,30 ч.
Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за месеца.
В четвъртък ще е по-слънчево, с временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали и прегърми.
През следващите дни ще бъде предимно слънчево, вятърът ще е слаб до умерен от изток-североизток. Сутрин ще е по-хладно, към края на периода дневните температури ще са с градус-два по-високи.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ferrari сви наполовина плана си за производство на електрически коли до 2030 г.
Автомобили |Вашингтон има разработен план за унищожаване на венецуелския наркокартел „Слънцата“
Свят |Мъск се споразумя по дело с четирима бивши висши шефове на Twitter за 128 млн. долара
Компании |Bloomberg: Вашингтон одобри износ на високотехнолгични чипове за милиарди долари за ОАЕ
Икономика |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Свят |Макрон търси нов премиер, който да сложи край на кризата във Франция
Политика |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Кристалина Георгиева: Несигурността е новото нормално за световната икономика
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.