Времето: Облачно и студено
Днес до обяд облачността ще е по-често значителна. На места в равнините ще е с мъгла. Главно в планинските райони ще прехвърча сняг. В следобедните часове облачността ще се разкъсва и видимостта ще се подобрява. Ще духа слаб, в Източна България - до умерен север-североизточен вятър. Минималните температури ще са предимно между минус 8 и минус 3, максималните - между минус 4 и 1, в София – минус 3, прогнозира НИМХ-БАН.
В планините до обяд ще бъде предимно облачно и мъгливо и на места ще има превалявания от сняг. След пладне облачността ще се разкъсва и намалява. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Ще бъде по-студено, с максимална температура на височина 1200 метра - около минус 5, на 2000 метра - около минус 9 градуса.
Продължителността на деня е 9,45 ч.
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и още ще се повишава.
През следващите дни в Западна и Централна България ще преобладава слънчево време. Над източните райони ще има по-значителни увеличения на облачността, без валежи. В по-голямата част от страната ще е тихо и минималните температури ще се понижат значително, в отделни райони в петък ще достигат минус 18 - минус 20 градуса. Максималните температури ще са предимно между минус 5 и 0.
В неделя и понеделник от североизток ще прониква студен въздух, облачността ще се увеличи, в понеделник не са изключени слаби превалявания от сняг на отделни места. През последните дни от периода с по-голяма вероятност в планинските райони ще бъде предимно слънчево, а температурите ще се повишават. В равнинната част от страната ще се образува мъгла или инверсионна облачност, там и температурите ще остават по-ниски.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |Amazon планира завръщане на пазара за смартфони
Технологии |ЕС призовава държавите членки да не се бавят със запълването на газовите си хранилища
Енергетика |Стратезите на JPMorgan понижиха целта си за индекса S&P 500 на фона на войната в Близкия изток
Финанси |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Свят |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |Неизвестно за известните: Третият президент на САЩ открива винените турове във Франция и вкарва напитката в Белия дом
Любопитно |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.