Времето: Слънчево и топло

Времето: Слънчево и топло

Днес ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността над Източна България. Вятърът ще отслабне, а до вечерта в много райони и ще стихне. Максималните температури ще бъдат между 3 и 8, в крайните югозападни райони до 10-11 градуса, в София – 7, прогнозира НИМХ-БАН.

В планините ще е слънчево. Вятърът ще отслабне, но по билата ще е все още силен от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 3, на 2000 метра - около минус 2 градуса.

Продължителността на деня е 10, 38 часа.

Атмосферното налягане е значително по-високо от средното за месеца - още малко ще се повиши.

Утре ще се затопли. Ще бъде тихо и сутринта на места в низините ще има мъгла или инверсионна облачност, по-трайна в отделни райони покрай река Дунав, където и дневните температури ще останат по-ниски. По-късно през деня ще се появи разкъсана висока облачност.

През почивните дни облачността ще е предимно значителна. На отделни места ще превали слаб дъжд, в планините - слаб сняг. През първия ден в Дунавската равнина ще духа до умерен западен вятър. Дневните температури, главно в неделя, ще се понижат слабо. В началото на следващата седмица облачността ще се задържи предимно значителна, в понеделник все още е възможно да превали. Във вторник и сряда ще се усили вятърът от запад-северозапад. Ще има по-съществени разкъсвания на облачността. Температурите ще се повишат.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп изплаши Европа със стратегията си за национална сигурност. Това не е лошо нещо, смята бивш шеф на ЦРУ
Британската вълна преживява ренесанс - какви са причините?
Американският пратеник Стив Уиткоф на среща с Володимир Зеленски и европейски лидери в Берлин
Слънчевото време остава и през уикенда
Беларус търси нови мостове към Запада: среща между Лукашенко и представител на САЩ
Промяната в начина на мислене, която прави екипите по-креативни
Тази година се очертава като най-добрата за акциите на европейските банка. Какво вещае 2026 година?
Иран вдигна цените на бензина за пръв път от протестите през 2019 г.