Времето: Валежите продължават

Общество

В събота сутринта облачността ще е променлива, почти без валежи. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни валежи, в отделни райони от Югозападна България ще са интензивни. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 17 и 22 градуса.

Над планините облачността ще е променлива, след обяд по-често значителна, купеста и купесто-дъждовна. На много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи. Над 2000 метра ще превалява сняг. Ще духа умерен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 12 градуса, а на 2000 метра - около 6 градуса.

Над Черноморието преди обяд облачността ще е разкъсана. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималните температури на въздуха ще са 18-22 градуса. Температурата на водата ще бъде 16-18 градуса. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

На 30 май слънцето ще изгрее в 05:53 часа и ще залезе в 20:55 часа. Продължителността на деня е 15:02 часа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Цитат на деня
Брюксел увеличава безплатните емисионни квоти за европейската индустрия
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
Увеличава се рискът от сблъсъци между кораби и китове край бреговете на Южна Африка