Времето: Валежите започват да спират в по-късните часове

Предимно облачно, на много места все още с превалявания ще остане и днес, през по-голямата част от деня. Чак в по-късните часове валежите от запад ще започнат да спират, а вечерта облачността да се разкъсва и намалява.
Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, в Източните Родопи от югозапад, като в началото бъде слаб, но след обяд ще се усили до умерен. Максималните температури ще са в широки граници - от 12-13 градуса в северозападната част от страната до 20-22 градуса в югоизточната й половина. За София минималната температура ще е около 9 градуса.
Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месеца, но през деня ще се повишава.
Над планините ще бъде предимно облачно с превалявания от дъжд, над 1800-2000 м от сняг. Ще духа силен западен, а по най-високите върхове на Рила и Пирин югозападен вятър. Максималната температура на 1200 м ще достигне около 10 градуса, на 2000 м - около 4 градуса.
Над Черноморието ще има значителна облачност. Главно в следобедните часове ще превали дъжд. Ще духа до умерен предимно запад-северозападен вятър. Максималните температури ще са 19-21 градуса. Температурата на морската вода е около 20 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Shein планира първите си постоянни магазини във Франция, но разгневи местните търговци
Компании |Аукционна къща Christie's излага на търг шедьовъра „Зимното яйце“ на Фаберже
Бизнес |Alibaba регистрира рекордна потребителска активност в първия ден от китайските празници
Компании |Украйна призова ЕС да отвори първата преговорна глава за членство
ЕС |Русия национализира империята за сладкарски изделия на Денис Щенгелов
Компании |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.