Времето: Втори ден с оранжев код за жеги в цялата страна

Днес отново ще е слънчево и горещо. Оранжев код за опасно високи температури е обявен в цялата страна за втори ден поред.
След обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на отделни места, главно в западната половина от страната, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 34 и 39 градуса, в София - около 36.
По крайбрежието ще е предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 31-34 градуса. Температурата на морската вода е 26-28 градуса.
В планините ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и главно в масивите от Западна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 27, на 2000 метра - около 19 градуса.
Продължителността на деня е 14,12 часа.
Атмосферното налягане е близко до средното за месец август и слабо ще се повиши.
През следващите три дни времето ще е предимно слънчево и горещо, на места в низините температурите ще достигат 38-40 градуса. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. В събота и неделя с усилване на вятъра от северозапад ще нахлува хладен въздух. Ще има по-значителни временни увеличения на облачността, на отделни места ще превали и прегърми. Температурите ще се понижат с 4-5 градуса. В понеделник временни увеличения на облачността ще има над източните райони, а над Западна България ще бъде слънчево.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Испания одобри употребата на канабис за медицински цели
Свят |SpaceX определи дата за следващото изстрелване на Starship
Технологии |Френският премиер в оставка: Рискът от предсрочни избори намалява
Политика |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.