Времето: Жълт код за горещини

Времето: Жълт код за горещини

За днес е обявен жълт код за опасно високи температури в цялата страна.

Преди обяд ще е предимно слънчево. В следобедните часове отново ще се развива купесто-дъждовна облачност и на отделни места в Югозападна България и планинските райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 34 и 39 градуса, за София - около 34, прогнозира НИМХ-БАН.

По Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 28-31 градуса. Температурата на морската вода е 26-28 градуса.

В планините ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и главно в масивите от Западна България ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб, по високите части до умерен предимно северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 27, на 2000 метра - около 19 градуса.

Продължителността на деня е 14,10 часа.

Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца и ще се задържи без съществена промяна.

В четвъртък и петък ще бъде предимно слънчево, след обяд - горещо. Максималните температури ще са между 33 и 38 градуса. Вероятността за валежи е малка. В събота в Централна и Източна България ще се задържи слънчево и горещо. В западните райони в следобедните часове ще се развива купесто-дъждовна облачност и привечер и през нощта срещу неделя ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Възможни са и градушки. В неделя в Западна България ще се задържи със значителна облачност и валежи, придружени с гръмотевици, а в останалата част от страната ще има повече слънце. Вятърът ще е умерен, от северозапад. Температурите ще се понижат и максималните ще са от 22-23 градуса в западните райони до 33-34 градуса в източните. В началото на следващата седмица ще бъде предимно слънчево и малко по-топло, вятърът ще е слаб от север-североизток.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп обеща САЩ да предприемат „много решителни действия“, ако Иран екзекутира протестиращи
Проучване поставя под съмнение потенциала за живот на една от луните на Юпитер
БНБ към търговците: Не приемайте надраскани евробанкноти
Очаква ни временно затопляне в сряда и четвъртък
Дейността, която ще помогне на мозъка ви да остане млад
От ПП-ДБ върнаха неизпълнен мандата за съставяне на правителство веднага след като го получиха от президента
Какво ще направи Европа? Обемът на търговията в рамките на ЕС спадна за първи път от близо десетилетие
Politico: ЕС търси вариант на споразумение за Гренландия със САЩ, за да избегне конфронтация