Времето: Жълт код за гръмотевични бури е обявен в цялата страна
Във вторник облачността ще бъде по-често значителна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, като през нощта и до обяд ще са на по-малко места, главно в Източна и Северна България. След обяд и вечерта в много райони ще се развият гръмотевични бури и ще има условия за локални обилни валежи и градушки, като жълт код за гръмотевична активност е обявен в цялата страна. Повече слънце ще има преди обяд над Югозападна България. Вятърът ще е слаб, но при развитие на купесто-дъждовната облачност временно ще се усилва. Максималните температури ще са между 23 и 28 градуса.
Над планините облачността ще е значителна, с временни разкъсвания преди обяд над масивите от Южна България, но след обяд и там ще се развият гръмотевични бури. На места явленията ще са с голям интензитет. Във времето без бури, вятърът ще е слаб, предимно от северозапад, в югоизточните масиви – от юг-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 19 градуса, а на 2000 метра – около 12 градуса.
Над Черноморието облачността ще е по-често значителна, с краткотрайни валежи от дъжд, на места след обяд придружени с гръмотевици. Ще духа слаб изток-североизточен вятър. Максимални температури - между 20 и 24 градуса. Температурата на морската вода е от 16 градуса на север до 20 градуса на юг. Вълнението на морето ще е 2 бала.
На 16 юни слънцето ще изгрее в 05:49 часа и ще залезе в 21:05 часа. Продължителността на деня е 15:16 часа.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Учени провеждат климатичен експеримент в Амазония, наречен "машина на времето"
Любопитно |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Венецуела прекрати енергийните си споразумения с Тринидад и Тобаго
Свят |Цени на печалба в първия час на БФБ
Финанси |Swatch съди американци за кражба на дизайн
Общество |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.