Защо българските звезди избират България? – 2

Общество

Продължаваме да ви представяме най-любимите български звезди, които подкрепят кампанията „Твоите 25 причини да избереш България“ на PwC България. Едни от най-успелите българи споделят с нас мотивацията си да останат у нас, за да вдъхновят българските студенти също да преследват и сбъдват мечтите си тук. А причините за това хич не са малко:

Гери Турийска избира България, защото…

според нея това е „едно от най-интересните места по света“, на което можете да стартирате своя бизнес след завършване на образованието си. Основният плюс според младата писателка и музикантка е, че в България „много неща се случват за първи път“, какъвто е и нейният опит с успешния проект „Пощенска кутия за приказки“.

Асен Блатечки избира България, защото…

е убеден, че никъде по света няма да има приятелите, които има тук. Той призовава младите българи да останат в страната, защото вярва, че именно в България те могат много по-лесно да постигнат мечтите си и да бъдат истински щастливи. „Тази страна ще я има само ако вие останете…“, допълва известният български актьор.

Радина Червенова избира България, защото…

„модерните решения и смелите мечти на младите българи дават смисъл и бъдеще“. Популярната ТВ водеща споделя, че има професионалния шанс да представя значими събития, които променят както България, така и света. Новините, които истински я вдъхновяват обаче, са свързани с успехите на младите българи, с постиженията на нашите ученици и студенти.

***

Проектът „Твоите 25 причини да избереш България“ се осъществява от водещата консултантска компания PwC България и е в подкрепа на българските студенти. Повече от 1300 български младежи изпратиха своите есета на тема „Моите 25 причини да избера България“ и се включиха в конкурса.
Наградният фонд, осигурен от 27 водещи български и международни компании, включва едногодишна стипендия от 6000 лв., стаж в престижни компания и менторство за всеки от 25-те победители. Те бяха обявени на официална церемония на 1 март. Кампанията се осъществява под патронажа на Президента на Република България Румен Радев и със съдействието на Министерство на образованието и науката.

Зад идеята на проекта застават и някои от най-популярните звезди у нас – певиците Михаела Филева и Преслава Пейчева, актьорите Симона Халачева, Дария Симеонова, Силвия Петкова, бившият капитан на националния отбор по волейбол Владо Николов, TВ водещите Ива Дойчинова, Ники Кънчев, Мира Добрева, Георги Любенов, Спас Кьосев, Надя Обретенова и др.

Повече информация за инициативата, можете да намерите на официалния уебсайт, както и във Facebook и LinkedIn профилите на PwC България.

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“