Израел въвежда задължителна карантина за пристигащите от България

Политика за бисквитки

Всички пътници, пристигащи от България в Израел, ще бъдат подлагани на задължителна 14-дневна карантина, независимо от това дали са преболедували Covid-19 или имат поставени ваксини, съобщи  МВнР.

Мярката влиза в сила от 11 август.

По информация на посолството ни в Тел Авив периодът на изолация може да бъде намален на 7 дни, след отрицателен PCR тест.

Остават в сила досегашните мерки за влизане в Израел. Необходимо е да се представи документ за преболедуване на коронавирус или за ваксинация, както и за отрицателен PCR тест, направен не по-късно от 72 часа преди пътуването. При пристигане в страната, се прави втори PCR тест.

От МВнР припомнят, че всички чужди граждани, пътуващи до Израел, трябва да получат предварително разрешение за влизане в страната.

Инструкции за подаване на документи за разрешение за влизане на чужд гражданин, който притежава виза за Израел, може да бъдат намерени ТУК

Заявленията трябва да се подават до Службата на органа за населението или до консулската служба по местоживеене. Инструкции за пътуване до и от Израел с въздушен транспорт може да се намерят ТУК.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството на България в Израел на телефон + 972 3 696 13 72, 259 и дежурен мобилен телефон в извънработно време +972 547640089, както и на е-mail: Embassy.TelAviv@mfa.bg

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура