Стартира продажба на български зарядни станции за електромобили

Стартира продажба на български зарядни станции за електромобили

На националния празник на страната - 3 март, компанията „ЕЛЕКТРОМОБИЛИ БГ“ стартира продажбата на зарядни станции и инфраструктура за електрически автомобили с изцяло българска разработка и производство.

„ЕЛЕКТРОМОБИЛИ БГ“ е дружество, което развива електрическата мобилност в България чрез разработка и производство на зарядна инфраструктура за електрически превозни средства, посочва прессъобщения на фирмата. В същото време това е и най-голямата и известна онлайн група за собственици и привърженици на идеята за екосъобразен транспорт у нас, основана през 2010 г.

„Мрежата, която ще изградим, предлага на потребителите възможност за зареждане на електромобили на удобни места до предпочитани ресторанти, хотели, бензиностанции, спортни и други обекти. Разработихме лесна за използване и разпознаване зарядна станция за електромобили и онлайн мрежа, където всеки може да добавя и намира места за зареждане на електромобили в България“, споделя Мартин Хаджистойков, електромобилен инвеститор и основател на компанията.

„Повечето електромобили на пазара в момента изминават средно около 150 км с едно зареждане на батерията, което на зарядна станция с мощност до 22 кВт отнема от 1 до 6 часа в зависимост от марката и модела на електромобила. От тази година на пазара излиза и ново поколение масови електромобили с двойно по-голям пробег“, допълва той.

Успоредно с продажбата на българските зарядни станции за електромобили, дружеството стартира и онлайн локатор и мобилно приложение с места за зареждане - VsichkoTok.bg. Компанията повече от 6 години се е посветила на популяризиране на екосъобразния транспорт у нас. Тя разработва още българския електромобилен клуб и пазар КарамЕЛ – KaramEL.bg, както и най-големия блог за електрическа мобилност в България – eCars.bg.

“Мисията на „ЕЛЕКТРОМОБИЛИ БГ” е да прави електрическата мобилност лесно разбираема, желана и достъпна, като предлага разпознаваеми зарядни станции и развива операторска мрежа за зареждане на електромобили „ВсичкоТок“ с избрани партньори", отбелязва Стефан Чанев, съдружник.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски е готов за преговори, но отхвърля оттегляне от анексираната от Русия украинска територия
Тръмп след разговора с Путин: Русия и Украйна започват преговори
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 19-ти до 25-ти май
Правителството се намеси в транспортната криза в София, отпуска 15 млн. лв. за заплати
България в еврозоната: Митове и реалност
Полет на Lufthansa летял 10 минути без пилот заради инцидент на борда
Новата икономика: Търговските ботове се развиват, но какво се случва, когато AI мами пазара?
„Престъпно!“: Елтън Джон разкритикува британското правителство заради предложение за AI