Цените на петрола възстановиха растежа си

Цените на петрола възстановиха растежа си

Цените на петрола се възстановиха в азиатската търговия, след като инвеститорите бяха окуражени от данните за свиване на добива на ОПЕК, съобщи сайтът romandie.com, позовавайки се на Франс прес.

Американският лек суров петрол с доставка през март поскъпна с 19 цента до 53,12 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, с доставка през април, повиши цената си с 23 цента до 55,82 долара за барел.

Според новия месечен доклад на ОПЕК, който бе публикуван вчера, добивът на петрол през януари се е понижил до 95,8 милиона барела дневно, което е спад с 1,3 млн. барела дневно спрямо декември и с 0,46 млн. барела дневно спрямо първия месец на 2016 година

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Reuters: Разговорите между Путин и Зеленски може да се проведат в Унгария
Хамас е приела споразумението за прекратяване на огъня в Газа
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области в страната
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите