Газпром отпуска над 38 млрд. рубли за подготовка за строителството на Турски поток

Газпром отпуска над 38 млрд. рубли за подготовка за строителството на Турски поток

Газпром ще отпусне през 2016 година над 38 милиарда рубли (1 долар=63,5043 рубли по днешния курс на РЦБ) за подготовка за разширяване на газопреносната система за доставки в газопровода Турски поток и реализацията на проекта, се казва в меморандум на руския газов холдинг, цитиран от ТАСС.

В съответствие с преразгледаната инвестиционна програма на Газпром за 2016 година за разширяване на газопреносната систем за снабдяване на Турски поток се планира отпускането на 14,6 милиарда рубли, както и на 23,5 милиарда рубли за осъществяването на проекта", е посочено в документа.

Проектът Турски поток бе обявен от руското ръководство през декември 2014 г. на мястото на Южен поток. Газопроводът би следвало да премине 660 км по стария коридор на Южен поток и 250 км по новия коридор в посока европейската част на Турция, напомня ТАСС. На 1 декември 2014 г. "Газпром" и турската компания Боташ (Botas) подписаха меморандум за взаимно разбирателство за строителството на газопровода Турски поток с мощност 63 милиарда кубически метра газ годишно от Русия към Турция през Черно море.

Общата стойност на проекта се оценява на 11,4 милиарда евро.

Източник: БТА

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима
Васил Терзиев: Повишението в цените за паркиране е отлагано от 2016 г. и отразява реалната инфлация
Финландският президент Стуб: Малко вероятно е да има примирие в Украйна преди пролетта
Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
Освободеният във Венецуела френски гражданин Камило Кастро се завръща у дома
ДКСБТ отчита спад в цените на плодове, зеленчуци и основни храни у нас
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Япония подготвя икономически пакет за над 17 трилиона йени