Германия отлага решението за "Северен поток-2" за следващата година

Германия отлага решението за Северен поток-2 за следващата година

Германия отложи решението за сертифициране на "Северен поток 2" поне до средата на 2022 г. Това съобщи hерманската федерална мрежова агенция (BNetzA).

Регулаторът няма да може да сертифицира газопровода "Северен поток 2" през първата половина на 2022 г., така че приключването на процеса се отлага за поне шест месеца, се казва в съобщението.

Сертифицирането на оператора на газопровода Nord Stream 2 AG, което трябваше да приключи не по-късно от 8 януари 2022 г., беше спряно в средата на ноември поради изискванията на Европейската газова директива. След това компанията обяви, че възнамерява да създаде независимо дъщерно дружество в Германия, което ще получи всички активи и права за управление. От ръководството на BNetzA обаче отбелязаха, че все още не са получили необходимите документи за разглеждане на искането.

Говорителят на германското правителство Щефен Хебещрайт съобщи на 13 декември, че е необходимо да се изчака правен преглед на "Северен поток 2" за съответствие с европейските енергийни критерии.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения