Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ОПЕК+ не се разбра за увеличаване на петролните квоти
Страните от ОПЕК+ не са стигнали до обща позиция за смекчаване на ограничителните квоти за добив на петрол, съобщи иракският министър на петрола Джабар ал Лаиби при пристигането си във Виена. Въпросът ще се обсъжда утре и в събота на срещата на страните от картела и производителите, които не членуват в него, предава ТАСС.
Министърът не отговори дали Ирак, вторият по големина производител в ОПЕК, подкрепя увеличаването на добива. По-рано бе съобщено, че Иран, Ирак и Венецуела са против позицията на Русия и Саудитска Арабия за смекчаване на квотите.
Заседанието на ОПЕК е на 22 юни, а на 23 към разговорите ще се присъединят 11 нечленуващи страни, сред които е и Русия. Част от производителите искат да се възстановят нивата за добив от 1,5 млн. барела дневно.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Румен Радев с първи коментар след вота: Ще направим всичко възможно да не допуснем да ходим пак на избори
Политика |Крум Зарков: Каквито и да са резултатите на БСП, аз ще поема цялата отговорност
Политика |Първи данни след вота: Прогресивна България печели близо 40%, ГЕРБ и ПП-ДБ втори и трети
Политика |Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.