Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът поскъпна в азиатската търговия
Цените на петрола се повишиха днес в азиатската електронна търговия. Те бяха подкрепени от плановете на Китай за големи доставки на американски лек суров петрол през август и септември. Именно те засенчиха опасенията от забавяне на нарастването на търсенето след пандемията и от увеличение на доставките, предаде Ройтерс.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, поскъпна с 21 цента или с 0,5 на сто до 45,01 долара за барел.
Американският лек суров петрол повиши цената си с 27 цента или с 0,6 на сто до 42,28 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.
Китайски петролни компании са резервирали танкери за транспортирането на 20 милиона барела петрол от САЩ за август и септември, съобщи вчера Ройтерс. Китай увеличава закупуването на енергоизточници и селскостопанска продукция с наближаването на преразглеждането на изпълнението на американско-китайското търговски споразумение.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Джон Траволта изненадващо получи почетната награда „Златна палма“ за цялостно творчество
Любопитно |Ирак е изнесъл едва 10 млн. барела петрол през Ормузкия проток през април
Енергетика |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Японската ANA е най-силната авиокомпания в света
Компании |Турция предлага изграждането на военен тръбопровод за гориво към Румъния през България
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.