Shell връща 5,5 млрд. долара на акционерите от продажбата на активите си в Пермския басейн

Икономика

Англо-нидерландската енергийна компания Royal Dutch Shell съобщи, че ще преразпредели сума от 5,5 млрд. от продажбата на активите си в Пермския басейн в САЩ на своите акционери чрез обратно изкупуване на акции, предаед Маркетоуч.

Миналата година Shell продаде бизнеса си с шистов петрол в най-голямото петролно поле в САЩ на ConocoPhilips за 9,5 млрд. долара кеш, за да фокусира вниманието си върху добива в Мексиканския залив и прехода към чиста енергия

Подобно на всички големи петролни компании Shell е поставена под натиск от страна на инвеститорите за намаляване на бизнеса на компанията с изкопаеми горива и ограничаване на нейните въглеродни емисии.

Европейските компании като Shell и BP си поставиха цели за декарбонизация и инвестиране във възобновяеми енергийни източници, като например слънчева и вятърна енергия, докато американските производители, включително Exxon и Chevron, продължават да залагат на изкопаемите горива.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI