Украйна предлага на Газпром 50% отстъпка за транзитните такси за газ

Украйна предлага на Газпром 50% отстъпка за транзитните такси за газ

Киев предлага на руския газов монополист "Газпром" 50%отстъпка за допълнителния природен газ, който руската страна се съгласи да достави за Европа по украинските тръби. Това става ясно от коментар на украинския президент Володимир Зеленски  пред агенция "Франс прес".

Той се надява на помощ и сътрудничество от другите европейски страни, които, както и Украйна, са станали жертва на  руска "газова агресия".

Русия настоява,  че изпълнява договорите си за европейските клиенти, а вчера президентът Владимир Путин заяви, че Москва ще увеличи доставките веднага щом новият газопровод през Балтийско море "Северен поток 2" получи одобрение за работа от европейските регулатори.

Както е известно с изграждането на газопроводите Турски поток на юг и Северен поток 1 и 2 на север Русия заобиколи Украйна при доставянето на газ до Европа. През последните месеци Газпром прави много по-малко заявки за използване на транзитния тръбопровод през Украйна, което лишава Киев от милиарди долара приход.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания забранява спекулата с билети за концерти и спортни събития в сайтове за препродажба
На днешната дата, 20 ноември. Световен ден на децата
Учени откриха начин да произвеждат каучук и пластмаса, без да разчитат на изкопаеми горива
Петролът поскъпва на фона на опасенията, че усилията на САЩ за мир в Украйна може да доведат до свръхпредлагане
Доналд Тръмп подписа законопроекта за публикуване на досиетата „Епстийн“
Германия няма да достигне целта си да харчи 3,5% от БВП за отбрана през 2029 г.
Времето в четвъртък: Дъждовете намаляват, на места ще има условия за мъгли
The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро