Анкара обвини ЕС, че бави диалога за облекчаването на визовия режим с Турция

Анкара обвини ЕС, че бави диалога за облекчаването на визовия режим с Турция

Европейският съюз бави диалога с Анкара за облекчаването на визовия режим и актуализирането на митническия съюз, заяви днес външният министър на Турция Мевлют Чавушоглу, цитиран от турските медии.

Повечето искания на ЕС са изпълнени от Турция. ЕС просто се бави, за да не може скоро да продължи преговорният процес с Турция. Те залагат на отказа от реализирането на поетите ангажименти, каза Чавушоглу.

Турция започна преговори по присъединяване към ЕС през 2005 г., но на практика те са замразени от няколко години заради недозадоволителния, според Брюксел, напредък на страната.

Този месец Съветът по общи въпроси на ЕС отбеляза, че Турция продължава да се отдалечава от Европейския съюз, като добави, че не може да се говори за отваряне или затваряне на глави от преговорите с Анкара.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това