Марин льо Пен ще трябва да върне 300 хил. евро на Европейския парламент

ЕС

Общият съд на ЕС потвърди решението на Европейския парламент да поиска от лидера на крайнодясната партия „Национален сбор“ и бивш кандидат за президент на Франция Марин льо Пен да възстанови 300 хил. евро на законодателния орган, предаде Ройтерс.

Льо Пен, която освен това бе и член на Европейския парламент в периода от 2009 г. до 2017 г., ще бъде задължена да върне съответната сума, която според Европарламента е била поискана неправомерно за неин парламентарен сътрудник. Льо Пен отнесе обвинението в Общия съд на ЕС, който се произнесе в полза на Европейския парламент.

„С днешното решение съдът отхвърля искането на г-жа Льо Пен и потвърждава решението на парламента за възстановяване на сумата“, се казва в изявлението на Общия съд.

Льо Пен може да обжалва неговото решение пред Съда на ЕС, който е върховната съдена институция в Съюза.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС