Мартин Шулц напуска ЕП заради изборите в Германия

ЕС

Председателят на Европейския парламент Мартин Шулц ще се оттегли от поста си и ще се завърне в политиката в родната си Германия, предават ДПА и БТА.

Шулц, който е член на Германската социалдемократическа партия, заяви това в ефира на телевизия А Ер Де и каза, че ще даде повече подробности днес в Брюксел.

Германският в. "Зюддойче цайтунг" съобщи, че Шулц ще оглави листата на партията си в провинция Северен Рейн-Вестфалия на парламентарните избори в края на 2017 г.
Шулц е смятан за възможна алтернатива на сегашния министър на икономиката Зигмар Габриел, който е и заместник-канцлер на Ангела Меркел.

Той може да се окаже и кандидат за поста външен министър, който ще бъде овакантен през февруари, ако сегашният му титуляр Франк-Валтер Щайнмайер стане президент, както се очаква.

ГСДП ще обяви кандидата си за канцлер през януари. Ангела Меркел ще бъде кандидатът на другата партия в коалиционното правителство, Християндемократическия съюз.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Може ли любопитството да бъде суперсила?
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?