Оланд призова за по-интензивни отношения Европа-Азия

Оланд призова за по-интензивни отношения Европа-Азия

Президентът на Франция Франсоа Оланд пристигна на посещение в Сингапур. Той призова още в началото на визитата за изграждане на по-интензивни отношения между Европа и Азия на фона на американския "изолационизъм", предаде Франс прес, цитирана от БТА.

"Пледирам да направим по-интензивни нашите отношения, нашите търговски, политически и културни споразумения", заяви пред журналисти Оланд, чиято последна дипломатическа обиколка включва също Малайзия и Индонезия. Това е още по-необходимо поради възраждането на протекционизма, изолационизма, поставянето под въпрос на всичко, свързано с международните институции, отбеляза държавният глава в прозрачен намек за Америка на Доналд Тръмп.

Европа трябва да се обърне към Азия и да й каже, че можем да постигнем много заедно, че има много неща, които да защитаваме и развиваме заедно, добави той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца