Депозитите на домакинствата нараснали с 344 млн. лв. за месец

Депозитите на домакинствата нараснали с 344 млн. лв. за месец

Пореден ръст на депозитите на домакинства и нетърговските организации обслужващи домакинства (НТООД) отчита БНБ. През април влоговете са достигнали 52,712 млрд. лв., което е с 344 млн. лв. повече спрямо март и с внушителните 4,369 млрд. лв. в сравнение с април 2018 г.

Депозитите на бизнеса са нараснали на годишна база с 9,4 на сто, до 23,312 млрд. лв.

Влоговете на финансовия сектор възлизат на 3,391 млрд. лв., или с 32,4% повече в сравнение с април 2018 г.

Кредити

Кредитите за Домакинства и НТООД са в размер на 22,274 млрд. лв. в края на април 2019 година. Спрямо същия месец на 2018 г. те се увеличават със 7,9 на сто.

В края на април 2019 г. жилищните кредити са 10,873 млрд. лв. и нарастват на годишна база с 11,8 на сто.

Потребителските кредити възлизат на 9,439 млрд. лв. и се увеличават с 10.9 на сто спрямо април 2018 г.

Кредитите за нефинансови предприятия нарастват с 4,8% на годишна база през април 2019 г. и в края на месеца достигат 33,493 млрд. лв.

Кредитите, предоставени на финансови предприятия, са в размер на 2,866 млрд. лв. в края на април 2019 година. В сравнение с април 2018 г. те се увеличават с 26,8 на сто.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията