Юанът се срина. Падна до 10-годишно дъно спрямо долара

Юанът се срина. Падна до 10-годишно дъно спрямо долара

Курсът на китайския юан се понижи до 10-годишен минимум спрямо долара, приближавайки политически чувствителния праг от 7 за долар, предаде Асошиейтед прес.

Китайската национална валута поевтиня до 6,9644 за долар в търговията днес, изпреварвайки най-скорошния минимум от 2016 година като отбеляза най-ниското си равнище от май, 2008 година. След това се възстанови леко.

Слабият юан е един от елементите в основата на недоволството на Вашингтон от търговските практики на Пекин. Американското финансово министерство не определи Китай като валутен манипулатор в доклад този месец, но отбеляза, че следи отблизо Пекин.

Китайските власти обещаха да избягват "конкурентната девалвация" за увеличаване на износа. Те обаче се опитват да направят контролирания от държавата курс по-бързо реагиращ на пазарните сили, които понижават курса на юана.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Мъск обяви тотална война: Тръмп е в досиетата Епстийн
Тръмп: Може би е по-добре да оставим Украйна и Русия да се борят известно време
Златен дъжд: Кои са най-печелившите акции от европейския отбранителен сектор?
Времето: Жълт код за силни валежи и гръмотевични бури в 9 области
Tesla загуби $150 млрд. от оценката си заради кавгата между Тръмп и Мъск
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Митове и реалност: Ще плаща ли България чужди дългове, когато влезе в еврозоната?