Десетки убити при терористични атаки в Пакистан

Десетки убити при терористични атаки в Пакистан

Най-малко 75 души, сред които и политик, бяха убити днес при две отделни терористични атаки срещу предизборни митинги в Пакистан, в най-смъртоносния ден в страната от няколко месеца насам, предаде ДПА.

Около 70 души загинаха, когато атентатор самоубиец се взриви на предизборен митинг в югозападната провинция Белуджистан, каза вътрешният министър на провинцията Хайдер Али.

Навабзада Сирадж Райзани - кандидат за депутат в провинциалното събрание, е сред жертвите, потвърдиха от семейството му.

Районът на Мастунг се смята за крепост на екстремистката групировка "Ислямска държава". Бунтовници от антишиитската милиция Лашкар е Джангви също са активни в региона.

Най-малко 120 ранени са настанени в болници в Куета, каза полицейският служител Имран Хан пред ДПА.

Това нападение е най-смъртоносното в Пакистан за годината и беше извършено само часове след като крайпътна бомба уби петима в Северозападен Пакистан, каза началникът на местната полиция Хурам Рашид.

Парламентарните избори в Пакистан са насрочени на 25 юли. Има опасения, че с наближаването на изборния ден насилието ще ескалира.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд