Нетаняху обвини Хамас, че изкарва жени и деца на огневата линия
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини палестинското ислямистко движение Хамас, че изкарва жени и деца "на огневата линия" на израелските войници, след гибелта на близо 60 палестинци на границата между ивицата Газа и Израел, съобщиха Франс прес и ТАСС.
"Ние се опитахме да причиним възможно най-малък брой жертви, но те /Хамас/ се опитват да направят така, че да има жертви, за да се окаже натиск върху Израел, което е ужасно", заяви Нетаняху в интервю за телевизия Си Би Ес. "Те изкарват цивилни - жени, деца - на огневата линия с цел те да бъдат убити или ранени", добави израелският премиер, оправдавайки действията на войниците, които откриха огън по палестинците, протестиращи против откриването на посолство на САЩ в Ерусалим.
По думите на Нетаняху, ако Хамас не подтикваше хората да участват в размириците, нищо подобно нямаше да се случи, предаде БТА
Израелският премиер заяви също, че всяка армия по света би реагирала по същия начин, ако трябва да защити границата си от хора, викащи "ние ще ви унищожим и ще нахлуем в страната ви".
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.