Северна Корея засилила работата на ядрения си полигон

Северна Корея засилила работата на ядрения си полигон

Северна Корея продължава да работи по западния тунел на ядрения полигон в района на Пунгери, съобщи порталът 38North, специализиран по темите на севернокорейското въоръжаване.

Анализаторите са регистрирали на спътниковите снимки, че през целия декември на полигона е имало активна работа и много техника, увеличило се е извозването на грунд от тунела, цитира ТАСС.

Според авторите на статията тази активност може да е знак за стремежа на Пхенян да поддържа готовност за провеждането на нов ядрен тест.

През септември 2017 г. Северна Корея осъществи на полигона в Пунгери тест на термоядрен заряд с мощност близо 250 килотона. През януари тази година двете корейски държави започваха диалог след двегодишно прекъсване, включително по темата сигурност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва предаде на САЩ 350 страници документи за убийството на президента Джон Кенеди
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията
Качествено образование в пансионно училище в чужбина: новият език на успеха
Тръмп: Израел може да поднови боевете в Газа, ако "Хамас" не спази споразумението за прекратяване на огъня
Краят на октомври наближава, а Бюджет 2026 все още го няма. Лакомство или пакост?
До края на годината у нас трябва да има осем самолета F-16
Digital age: Техно пробиви и открития
Ризантела: Орхидеята, която цъфти под земята