Турски бойни самолети са навлезли 45 пъти в небето над Гърция

Политика за бисквитки

Турски бойни самолети са извършили серия от нарушения на гръцкото въздушно пространство над Егейско море. Това се случва само ден след строгите послания на Европейския съюз към Анкара да уважава суверенитета на страните членки, отправени по време на лидерската среща във Варна.

Девет турски бойни самолета, от които шест са били въоръжени, са прелетели 45 пъти в небето над Гърция - в североизточната, централната и югоизточната част над Егейско море, съобщава Нова тв. Регистрирани са и доста конфликтни ситуации.

Турските бойни самолети са нарушили 5 пъти зоната над Атина, но са били пресрещнати от гръцката бойна авиация.

Според Генералния щаб за национална отбрана на Гърция 33 от нарушенията са били извършени от два разузнавателни самолета, един от турски хеликоптер, а останалите 11 от изтребители Ф-16.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Цитат на деня