Стивън Кинг иска да напише книга за пандемията

Стивън Кинг иска да напише книга за пандемията

Американският писател Стивън Кинг възнамерява да напише книга за пандемията от коронавирус. Кинг обясни това в ефира на токшоуто The View with Whoopi Goldberg, пише ТАСС

"Искам да напиша книга, която говори директно за коронавируса. Искам да взема събитията от 2020 г. и да видя как се проявяват в романа. Няма да е лесно", каза писателят. 

Кинг отбеляза още, че пандемията е повлияла и на написването на детективския роман "Били Съмърс", публикуван през август 2021 г. Действието на книгата се развива през 2020 г. Според сюжета героите отиват на круиз, но през 2020 г. това беше невъзможно поради въведените ограничения срещу коронавирус, така че писателят е трябвало да отложи събитията от 2020 г. към 2019 г., за да изглежда историята правдоподобна.

Стивън Кинг е автор на над 50 романа, които са продадени в близо 350 милиона копия. Първият му роман "Кари" се появява в средата на 70-те години, последван от "Сиянието", което му носи слава. През 2003 г. е награден с медал на Националната фондация за книга за отличен принос в американската литература, а през 2014 г. е награден с Национален медал за постижения в изкуството. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Изследване на ДНК: Хитлер е имал висок риск от аутизъм, биполярно разстройство и шизофрения
Германия ще събира наборни войници чрез жребий и със задължителен медицински преглед
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Устойчив комфорт: как GROHE Rapido Heat Recovery сваля енергийните разходи в банята
Четири месеца подред България е страната в ЕС с най-силен спад на промишленото производство
Лидерските навици, които карат хората да ви се доверяват