180 млн. пластмасови сламки по-малко от Starbucks Южна Корея

180 млн. пластмасови сламки по-малко от Starbucks Южна Корея

Южнокорейското подразделение на американската кафе верига Starbucks от днес се отказва от използването на пластмасови сламки, като ще ги замени с хартиени, предаде ТАСС. Както отбелязва пресслужбата на компанията, тази крачка може да допринесе за опазването на околната среда.

От днес в заведенията на Starbucks посетителите ще получават хартиени, бели сламки, които са напоени със соево масло, за да са по-здрави. Освен това студените напитки ще бъдат продавани без сламки.

По данни на компанията всяка година в южнокорейските й заведения, които са 1200, се използват 180 милиона сламки. Отказът от пластмасовите сламки би позволил съществено да се намали натоварването на околната среда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

7 фрази, които превръщат добрите екипи в страхотни
"Търкиш еърлайнс" иска пълен контрол върху "СънЕкспрес"
Южна Корея намалява данъка върху дивидентите и планира по-строги цели за намаляване на емисиите до 2035 г.
На днешната дата, 10 ноември. Рождениците днес
Времето: Облачно и дъждовно
Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове
Деница Сачева: Следващата седмица ще има нов Съвет за тристранно сътрудничество, на който вероятно ще бъдат обсъдени всички параметри на бюджета
Китайските потребителските цени се върнаха към растеж през октомври