Близо 20 000 ученици и учители одобрени за безплатна почивка
Почти 20 000 ученици и учители от 688 училища са одобрени за безплатна почивка към 31 юли. На тази дата изтече първият етап за кандидатстване по Националната програма „Отново заедно“. От възможността да летуват за сметка на държавния бюджет са се възползвали 19 728 участници - 17 859 ученици и 1869 учители или други педагогически специалисти. За тях държавата отпуска 9 508 000 лева, съобщават от МОН.
Министерският съвет одобри финансиране в размер на 1 205 250 лева за 3805 участници. Преди това с три постановления бяха отпуснати 5 991 100 лева, които са разпределени за 12 977 ученици и 1354 ръководители.
Програмата е разчетена за 30 000 ученици и придружаващи ги педагози. Общият ѝ бюджет е 15 млн. лв.
Министерството на образованието и науката вече приема заявки по правилата за втория етап на кандидатстване. В него отпада ограничението училищата да изпращат на почивка до 7% от своите ученици. Максимално допустимият брой за всички е 165 участници. Могат да се включат и вече възползвали се от програмата училища, ако в първия етап са получили пари за по-малко от 165 ученици и придружаващи.
Нови заявки ще се приемат до края на август или до изчерпване на лимита на програмата. За първите три дни на месец август 60 училища са подали документи.
Одобрените досега ученици и учители летуват както в планински, така и в морски курорти. Сред предпочитаните дестинации са Боровец, Банско, Чепеларе, Плиска, Балчик, Трявна, Китен. Има групи в Приморско, Албена, Златни пясъци, Слънчев бряг, Несебър, Каварна, Черноморец и др. Учениците и педагозите отсядат предимно в хотели с три звезди.
За всеки участник е осигурен 6-дневен туристически пакет на стойност 500 лв. Офертата включва настаняване с пет нощувки, храна, транспорт, застраховка и допълнителни дейности.
Националната програма „Отново заедно“ помага на децата да преодолеят изолацията по време на дистанционното обучение, като възстановява комуникацията помежду им чрез групови дейности. Тя обогатява културата на учениците и стимулира тяхната физическа активност.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Още един: Доставчик на кетамин за звездата от „Приятели“ Матю Пери беше осъден в САЩ
Свят |Анкета на King's College London: 15% от британците разчитат на изкуствен интелект за съвети за лечение
Свят |Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
Икономика |В Кипър вече ще гласуват и с електронни документи за самоличност
Свят |NASA успешно тества нов плазмен двигател за бъдещитe мисии до Марс
Свят |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.