Борисов: Няма да подам оставка, Ирина Бокова прояви нахалство

Борисов: Няма да подам оставка, Ирина Бокова прояви нахалство

Премиерът Бойко Борисов категорично отхвърли призивите на опозицията да подаде оставка заради слабото представяне на Кристалина Георгиева в надпреварата за генерален секретар на ООН, съобщи bTV. Той допълни, че подаването на оставка ще се отрази негативно върху всички усилия на България за справяне с мигрантската криза.

„Ирина Бокова положи много усилия, не можа да влезе в позиция, от която да атакува първото място. Ние знаехме, че Бокова ще получи червени бюлетини от наши партньори. Опитахме с наш втори кандидат, но тя тогава прояви нахалство и не се отказа. На практика тя блокира г-жа Георгиева”, каза Борисов.

Премиерът изрази удовлетворение, че Кристалина Георгиева е получила подкрепа само от едно изслушване.„Това, за което съжалявам при този избор е, че принципите вече не съществуват – принципът за жена кандидат от Източна Европа”, каза той. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белгия и Русия си размениха в социалните мрежи заплахи с унищожение
КНСБ заплашва с протести, ако в Бюджет 2026 минималната работна заплата остане 605 евро
Какво предлага Бюджет 2026 и защо не се хареса на никого?
Тръмп: Намаляването на американското военно присъствие в Румъния "не е много голямо"
„Лукойл“ е получила оферта за закупуване на международните ѝ активи. Кой е купувачът?
Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Между реалността и свръхестественото: Всеки трети у нас вярва в живот след смъртта, а две трети – в кармата
НАП продава автогарата в Перник