Дания спира част от програмите на английски език от следващата академична година

Дания спира част от програмите на английски език от следващата академична година

Датското правителство планира да затвори голяма част от програмите на английски език от следващата академична 2022-2023 година. Промяната обхваща бизнес академиите и университетските колежи в страната, които предлагат бакалавърски програми в сферите на маркетинг мениждмънт, хотелиерство и туризъм, компютърни науки, софтуертно инженерство и ИТ технологии, мултимедиен и уеб дизайн, архитектурни технологии и управление на строителството, съобщиха от компанията за образователни консултации "Интеграл".

След септември 2022 тези програми ще се предлагат на датски език с някои изключения.

Според официалното становище на правителството, причините за взетото решение са свързани с план за финансиране на учебни програми, предлагани от висши учебни заведения в по-малки градове в страната, както и намаляване на разходите за държавни субсидии, които студентите от ЕС получават при условие, че се обучават в университет и работят по време на следването.

„За кандидатите от България, които са планирали да стартират своето безплатно обучение на английски език в Дания, основна алтернатива остава Швеция, която предлага идентични академични предимства. Белгия и Нидерландия също са популярни образователни дестинации с годишни такси между 962 и 2168 евро и възможност за избор между академично и практически насочено обучение,“ сподели Николай Христанов, мениджър "Висше образование" към проекта "Световно образование".

Студентите, които вече се обучават в програми на английски език или предстои да започнат от тази есен, ще могат да завършат своята настояща образователна степен. Бакалавърските и магистърските програми на английски език, предлагани в академични университети, не са засегнати от приетото решение.

За повече информация относно образователните степени и програми в Дания и предстоящите промени, както и за връзка с професионален образователен консултант, можете да посетите www.integral.bg.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ликвидаторите на втората по големина китайска строителна компания Evergrande продадоха картина на Моне
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната
На днешната дата, 14 август. Рождениците днес
Как да изградите увереност и да повишите самочувствието си?
The Wall Street Journal: Могат ли САЩ да попречат на китайския AI да завладее света?
Малта и България са с най-ниски акцизи върху дизела и бензина в Европа през 2025 г.
Доц. Кунчев: Има леко увеличаване на заболеваемостта от COVID-19, но ситуацията не е притеснителна
Европейските лидери са изпълнени с предпазлив оптимизъм след разговор с Тръмп преди срещата с Путин