Федерални прокурори разпитват ръководителите на "Тръмп Организейшън"

ЕС

Федералните прокурори в Ню Йорк са поискали да проведат интервюта с ръководители на организацията "Тръмп Организейшън", съобщава CNN.

Федералните прокурори през последните месеци са предприели поне две разследвания по отношение на лица, свързани с Тръмп. Първото е свързано с бившия личен адвокат на Тръмп, Майкъл Коен и възможни нарушения във финансирането на кандидат-президентската кампания от страна на ръководителите на организацията "Тръмп". Второто разследване се отнася до учредителната комисия на Тръмп и евентуалните финансови злоупотреби, свързани с повече от 100 млн. долара от дарения, съобщава изданието.

Тръмп и неговият правен екип отдавна се опасяват, че разследванията на федералните прокурори в Ню Йорк, които могат да продължат през целият му мандат, в крайна сметка представляват по-голяма опасност за него и неговото обкръжение, отколкото разследването, което води специален съветник Робърт Мюлер. Неотдавнашният интерес на прокурорите към членове на семейството на Тръмп засилва тези страхове.

В понеделник прокурорите подадоха обширна призовка в която поискаха документи, свързани с почти всеки спонсор, дарител, участник в събитие на комисията, документация, свързана с правните изисквания, с даренията и дори с "вероятните" дарения, направени от чужди граждани. Прокуратурата разследва редица потенциални престъпления, включително заговор срещу САЩ, фалшиви твърдения, измама с писма, измама с пари, пране на пари, нарушения на закони, забраняващи дарения от чужди нации и дарения от името на чужди лица, известни също като "сламени донори".

Конкретното запитване или теми, от които се интересуват прокурорите, не са ясни. От команията не дават коментар.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер