Катастрофата във Франция: Поставиха шофьорката под стража
Пет дни след страшната катастрофа с ученически автобус във Франция, вчера шофьорката бе поставена под стража. Прокурорът на Марсилия Ксавие Тарабю съобщи това на брифинг за медиите, предшестван от специален брифинг за близките на загиналите и ранените деца.
Жената, която също е ранена, е поставена за втори път под стража – първия път беше още в деня на катастрофата.
Разследването продължава да търси причините за трагедията, съобщиха френските медии. Вчера преди обяд беше направена възстановка на случилото се с камери и дрон в опит да се установи какво е било зрителното поле на шофьорката. След това дойде съобщението за повторното й задържане.
Адвокатът й заяви, че още при първия разпит тя е била категорична, че бариерите са били вдигнати и той е убеден, че тя стои зад думите си.
Прокурорът отбеляза, че не могат да се правят никакви изводи, преди резултатите от техническата експертиза, но според данните досега електрическото табло, което контролира бариерите, не е било повредено и че под десния фар на автобуса има следи, чието проучване предстои.
При катастрофата загинаха 6 деца. 17 деца са ранени.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-голямата дъщеря на краля на Тайланд почина след три години в кома
Свят |Първо издание на „Брулени хълмове“ може да достигне 600 000 паунда на търг
Любопитно |Шефовете на топ технологичните компании за AI ще присъстват на срещата на върха на Г-7
Свят |Бившият президент на Южна Корея е осъден на 30 години затвор за тайни операции с дронове над Северна Корея
Свят |Европейските автомобилни производители настояват ЕС да въведе правила за „Произведено в Европа“
Автомобили |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Компании | Advertorial |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
Финанси |Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Свят |Фейсбук се срина за 40 минути
Общество | Advertorial |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
Банята като бизнес аргумент: GROHE Lineare с нови покрития за модерни жилищни и хотелски проекти
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Коментари
Няма въведени кометари.