Финансисти: Над 2 млрд. лева сме похарчили по празниците
Между 2,2 и 2,4 млрд. лв. сме похарчили за посрещането на Коледните и Новогодишните празници в България. Това заявиха в ефира на БНТ финансистите Мика Зайкова и Стойне Василев. Според статистиката средно българинът е похарчил около 200-300 лв. за подаръци за един човек. Финансистите твърдят обаче, че всъщност голяма част от българите са похарчили по около 50 лв.
"Усилено работят къщите за бързи кредити и българинът, като дойде празник, обича масата да е пълна и да има подаръци. Второто по-важно нещо е, че за разлика от преките чужди инвестиции, най-големият инвеститор в България са гастарбайтерите, тоест, българите, работещи навън. Само за първото деветмесечие са пратени в България близо 1 млрд. евро, а преките чужди инвестиции намаляват на 700 милиона. Очаква се до края на годината във връзка с празниците, да изпратят още повече и да стане милиард и 200, милиард и 300 евро", обясни Мика Зайкова.
По думите на финансиста Стойне Василев, в България над 80% от хората нямат семеен бюджет. Според него те не знаят за какво харчат парите си, но сега е моментът да си направят бюджет за януари, за да знаят какво трябва да се плати, за да не се стига до бързите кредити.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.