Осъдиха южнокорейски пастор на 15 години затвор, изнасилил вярващи
Южнокорейски пастор е осъден на 15 години затвор заради многократно изнасилване на 8 жени, негови последователки. Жертвите на пастор Лий Джарок "не са били в състояние да устоят, защото са били под абсолютна религиозна власт от обвиняеми", сподели съдия Чун Мунг пред Централния Окръжен Съд в Сеул.
Религиозната преданост е широко разпространена в технологично развитата Южна Корея, като 44% от хората се идентифицират като вярващи, пише Франс прес. Повечето жители на страната принадлежат към традиционните църкви, които натрупват богатство и влияние покрай десетките хиляди последователи, които даряват до 10% от доходите си.
Лий създава централната църква "Манмин" в Гуро, бедна част на Сеул, през 1982 г., като има само 12 последователи. Днес църквата му има 130 000 членове, уеб сайт, в които се публикуват рецепти за лекове и чудеса, както и много други неща. В началото на годината обаче, трима от неговите последователи, повлияни от течението #MeToo в Южна Корея, обясниха, както водачът ги е призовал в апартамента си, и ги е изнасилил.
"Той беше повече от цар, той беше Бог", заявява една от жертвите.
В последствие, осем жени подадоха наказателни жалби и съдът установи, че Лий ги е изнасилил и ги е наказвал "десетки пъти" за дълъг период от време."Чрез своите проповеди обвиняемият непряко или пряко е предложил, че той е светия дух, като и се самоопределя", споделил съдията по делото.
75-годишният религиозен водач е отрекъл обвиненията, а адвокатите му обвиняват жените, че лъжат да търсят отмъщение, след като са били отлъчени поради нарушаване на църковните правила.
Според правителствено проучване през 2015 г. 28% от южнокорейците казват, че принадлежат към християнските църкви, а други 16% се описват като будисти.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |България е сред страните в ЕС с най-ниско равнище на безработица през 2025 г.
ЕС |Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Финанси | Advertorial |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.